
Akademia Władców Sieci
Wiedza, która daje przewagę
20-21 marca 2025
ONLINE
Akademia Władców Sieci to dwudniowy cykl webinarów, który stanowi niepowtarzalną okazję do zdobycia najnowszej wiedzy z zakresu IT i technologii przyszłości. Zaprosiliśmy czołowych ekspertów z branży, aby podzielili się z wami technicznymi nowinkami, praktycznymi wskazówkami oraz najlepszymi strategiami stosowanymi w zarządzaniu infrastrukturą IT. Dowiesz się, jak reagować na współczesne zagrożenia cyfrowe, automatyzować procesy i skutecznie wdrażać innowacyjne rozwiązania. Wydarzenie jest skierowane do osób, które chcą nie tylko nadążać za dynamicznie zmieniającą się rzeczywistością cyfrową, ale także kształtować ją w praktyce.
O czym będziemy rozmawiać:
- ‣ cyberbezpieczeństwie
- ‣ automatyzacji
- ‣ zarządzaniu sieciami
- ‣ AI
- ‣ marce osobistej i pracy w IT
Dlaczego warto?
Darmowa wiedza
Najlepsi eksperci
Komfort online
Agenda
20 marca
10:00-12:00
Czy AI zmieni rynek pracy w IT?
Krzysztof Kempiński
13:00-16:00
Co wiesz o ruchu w swojej sieci?
Piotr Wojciechowski
21 marca
9:00-10:30
Jak zorganizować zarządzanie infrastrukturą, żeby nie zwariować?
Sławomir Szmulik
11:00-13:00
Nieoczywiste metody cyber ataków na organizacje
Adam Lange
14:00-16:00
Historia pewnego honeypota
Mateusz Sabaj
Poznaj prelegentów

Krzysztof Kempiński
W branży IT działa od 2005 roku. Zawodowo zajmuje się programowaniem backendu aplikacji internetowych i zarządzaniem działami IT. W swojej karierze programował, rekrutował i prowadził software house. Dodatkowo tworzy podcast skierowany do branży o nazwie „Porozmawiajmy o IT”, występuje na konferencjach branżowych oraz jest autorem książki „Marka osobista w branży IT”.

Piotr Wojciechowski
Niezależny konsultant IT, architekt rozwiązań sieciowych, programista, entuzjasta rozwiązań chmurowych, stąpający po ziemi praktyk w tematach bezpieczeństwa, automatyzacji, entuzjasta RODO i ochrony danych osobowych. Developer w projekcie Ansible. Uczestniczy w projektach dla klientów z szerokiego sektora Service Providers oraz Enterprise. Zajmuje się zarówno typowymi zagadnieniami z zakresu routingu, switchingu, IP/MPLS, technologiami VoIP i Wireless, jak i nie ucieka od nowych trendów jakimi są choćby SDN, cloud computing, konteneryzacja czy machine learning. Administrator portalu . Posiadacz certyfikatu CCIE #25543

Sławomir Szmulik
Absolwent Politechniki Opolskiej. Informatyk związany z administracją publiczną od 2006 roku, a od 2013 roku również ze ochroną zdrowia. Od wielu lat prowadzi bloga technologicznego warsztatownia.it. Od marca 2014 r. felietonista czasopisma „IT w Administracji”. Członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego i Sekcji Informatyków Administracji Publicznej przy PTI. Promotor i wdrożeniowiec darmowego oraz otwartoźródłowego oprogramowania w jednostkach publicznych i sektorze prywatnym.

Adam Lange
Szef globalnego zespołu ds. Wczesnego wykrywania cyberzagrożeń (Active Threat Monitoring) w jednej z największych międzynarodowych instytucji finansowych. W wolnym czasie „poluje” na cyber-przestępców, analizuje złośliwe oprogramowanie i tworzy narzędzia i systemy bezpieczeństwa. Posiada ponad dwie dekady doświadczenia w IT i bezpieczeństwie IT, zarówno po stronie ofensywnej (red) jak i defensywnej (blue). Od 2013 zajmuje się bezpieczeństwem w polskim i międzynarodowym sektorze finansowym, ma na swoim koncie czynny udział w powstawaniu rozwiązań takich jak „PolishAPI” czy „Profil Zaufany”. W latach 2018-2019 powołany na pierwszego przewodniczącego Forum Threat Intelligence przy Związku Banków Polskich. Częsty prelegent na konferencjach związanych z bezpieczeństwem i wykładowca akademicki na m.in Akademia Policji w Szczytnie oraz Akademia Leona Koźmińskiego . Członek ISSA International oraz ISSA Poland. Wspólnie z Adamem Haertle z Zaufana Trzecia Strona prowadzi podcast „Rozmowa KONtrolowana”

Mateusz Sabaj
Specjalista ds. bezpieczeństwa sieciowego z 8-letnim doświadczeniem w projektowaniu i wdrażaniu systemów zabezpieczeń. Autor licznych publikacji na temat honeypotów i technik wykrywania zagrożeń.
Podanie danych i wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z darmowego webinarium. Jeżeli chcesz skorzystać z płatnej formy szkoleń Axence – tj. bez wyrażania zgody marketingowej – skontaktuj się z nami sprzedaz@axence.net.